Systemy wentylacji – jaki wybrać?

 

Wiele osób przy budowie własnego domu stanęło przed wyborem systemu jego wentylacji. Z Zachodu docierają do nas nowoczesne i awangardowe rozwiązania, które odsyłają do lamusa tradycyjny system wentylacji grawitacyjnej. Jednym z takich systemów jest rekuperacja. Warszawa oraz inne duże miasta w naszym kraju zaczęły faworyzować ten system jako ten bardziej korzystny nie tylko dla kieszeni, ale również dla zdrowia. Jeżeli spojrzeć na dane statystyczne http://www.wojwent.com/rekuperacja-rekuperatory/ , rekuperacja w Warszawie w ostatnich latach odnotowała znaczący wzrost zainteresowania.

 

Czemu tak się dzieje?11_720(4)
Rekuperacja w Warszawie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż system ten nie tylko wspomaga wentylację, ale również jest w stanie, dzięki instalacji odpowiednich filtrów, oczyścić powietrze, które dostaje się do środka – z tego też powodu to rozwiązanie często wybierane jest w miastach, które walczą z problemem zanieczyszczenia powietrza. System jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu to właśnie od mieszkańców zależy tryb jego pracy czy jej natężenie. Inną ważną cechą tego systemu jest to, że dzięki pracy urządzenia wspomagającego system jest w stanie zatrzymać w domu ciepło powietrza usuwanego.

 

Rekuperacja w Warszawie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż system ten nie tylko wspomaga wentylację.11_720(2)

Rekuperacja w Warszawie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

 
Rekuperacja jest systemem dwukanałowym (znaczy to, że masy zanieczyszczonego powietrza nie wchodzą w kontakt z masami czystego powietrza; system grawitacyjny natomiast jest jednokanałowy) – takie rozwiązanie sprzyja nowemu budownictwu, gdzie zarówno okna, jak i drzwi są szczelne. Z tego powodu rekuperacja w Warszawie staje się coraz bardziej popularna.