Kilka pomysłów na osiągnięcie oryginalnego efektu w urządzeniu domu


 

Urządzając poszczególne pomieszczenia w swoim własnym domu czy mieszkaniu, często szukamy rozwiązań pozwalające na osiągnięcie oryginalnego, niespotykanego efektu oraz nadającego wnętrzom wyjątkowego klimatu. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu we własnej sypialni, łazience albo kuchni spędzać będziemy sporą część swojego czasu i chcemy się w nich czuć jak najlepiej.

 

 

Poniżej znaleźć można kilka nie zawsze oczywistych pomysłów pozwalających na stworzenie naprawdę wyjątkowego klimatu w wybranym wnętrzu:

 

Ręcznie robione ozdoby

 

Trudno wyobrazić sobie przytulne, indywidualne wnętrze bez żadnych ozdób. Postawione na półka figurki czy powieszone na ścianach obrazy nie posiadają przeważnie żadnej praktycznej funkcji, ale stanowią świetne uzupełnienie całej aranżacji. Oczywiście nie powinno ich być zbyt dużo, bowiem w takim przypadku mogą zwyczajnie przytłoczyć.

 

Najbardziej oryginalnym rozwiązaniem wydaje się być wykorzystanie ozdób naprawdę wyjątkowych, bo ręcznie robionych. Wbrew pozorom ich wykonanie nie musi być trudne, nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy absolutnie pozbawieni talentu plastycznego oraz manualnego. Wystarczy sięgnąć po poradniki DIY (Do It Yourself), wydawane w formie książkowej lub udostępniane w internecie pod postacią filmów.

 

Alternatywy dla tradycyjnych kafelek i płytek

 

Ceramiczne płytki oraz kafelki to popularne elementy wykończeniowe, zwłaszcza w kuchni oraz łazience. A gdyby tak zastąpić je… cegłą? A raczej świetnie wykonaną imitacją cegły, pod postacią płytek ręcznie formowanych. Ich ciekawą kolekcję można obejrzeć w sieci – https://sklep.auroks.pl/plytki-klinkierowe/ i od razu sprawdzić ich parametry oraz specyfikację. „Udając” ręcznie formowaną cegłę uzupełnią wnętrza utrzymane przede wszystkim w stylu rustykalnym oraz retro.

 

Ściany w więcej niż jednym kolorze

 

Ściany pomalowane w różnorodne kolory nie są rozwiązaniem tak rzadko spotykanym. Wciąż jednak niektórzy nieco się go obawiają. Naprawdę nie warto – dobrze dobrane odcienie mogą albo doskonale się uzupełniać, albo ze sobą kontrastować. Wszystko zależy od ostatecznego efektu, jaki chcemy uzyskać niewielkim przecież kosztem oraz nakładem sił. Jeśli ostatecznie okaże się on niezadowalający, nic nie szkodzi na przeszkodzie, by ponownie zamalować nie pasującą nam ścianę.