Gdzie wykorzystuje się żurawie słupowe?

 

Żurawie słupowe to bardzo popularne maszyny, które wykorzystywane są do przenoszenia różnego rodzaju ciężkich materiałów. Ich maksymalny udźwig często jest wręcz niewyobrażalny. Dlatego są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie trzeba przenosić ciężkie materiały i ładunki. A gdzie dokładnie – o tym więcej opowiem w dalszej części artykułu.

 

 

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że żuraw słupowy ma bardzo szerokie zastosowanie – przypominam czerpiąc informacje ze sklepu www.panda.pl/realizacja/zuraw-slupowy-q5t/ , w którym znajdziemy ogromny wybór asortymentu oraz poradę specjalistów.

 

Wiszący hak żuriawia słupowego

Hak żurawia słupowego

 

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów tego gdzie wykorzystywane są często żurawie słupowe zastanówmy się chwilę jak są zbudowane. Wiele osób gdy usłyszy hasłożuraw słupowy ma przed oczami wielki dźwig, który pomaga w budowie osiedla, albo wielkiego budynku. Co prawda jest to przykład użycia żurawia.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że paleta żurawi słupowych jest o wiele większa. Część z nich jest zamontowana na stale w podłożu, albo np. w ścianie. Natomiast inne są jeszcze bardziej mobilne i są zamontowane np. na samochodach. Niektóre z nich są montowane nawet na okrętach i ułatwiają pracę ludzi, którzy na nich pracują.

 

To wszystko sprawia, że żurawie słupowe wykorzystywane są w wielu sytuacjach i wielu celach. Oczywiście wykorzystuje się je we wcześniej wspomniany sposób, czyli do budowy osiedli, albo większych budynków. Jednocześnie są one również wykorzystywane między innymi na halach produkcyjnych, w magazynach, oraz na stoczniach. Ułatwiają tam i przyśpieszają procesy produkcyjne, oraz ładowanie różnego rodzaju materiałów.