Dom zaprojektowany przez profesjonalistę


Projekty nowoczesnych domów opracowywane są przez profesjonalnych architektów.

Kim jest architekt?

Architekt to osoba zajmująca się opracowanie projektu. Architekci mogą posiadać różne specjalizację związane z planowanie architektury wnętrz, małej architektury, czy projektowaniem domów. Muszą to być również osoby ze zdolnościami plastycznymi i z wrażliwością twórczą.

Uprawienia architekta

Architekt powinien przede wszystkim posiadać niezbędne wykształcenie, a także odpowiednie uprawienia budowlane. Dopiero wtedy może zajmować się projektowaniem budynków. Znaczenie odgrywa także doświadczenie, które pozwala uniknąć poważnych błędów.

Odpowiedzialność architekta

Architekt podobnie jak kierownik budowy, odpowiada za prawidłowe wykonanie projektu.

(a) Ważne jest aktywne uczestnictwo fachowca w procesie związanych z planowanie i realizacją projektu.

(b) To od pomiarów architekta zależy, czy dane pomieszczenie będzie komfortowe i wygodne. Architekt jest również odpowiedzialny za budżet projektu.

(c) Inwestor zakłada pewną określoną sumę na realizację zadania. Jeżeli niestety konieczne jest przekroczenie tej wartości, to architekt musi poinformować o tym fakcie właściciela.

(d) Bardzo często architekci decydują się na stworzenie prostego planu zawierającego spis materiałów budowlanych i sprzętu. Dzięki temu możliwa jest sprawna kontrola ich użycia. Taki plan można przedstawić inwestorowi w celu zmiany budżetu.

Projekt architektoniczny

Obecnie architekci decydują się na opracowanie wstępnego projektu budowlanego na komputerze. Oczywiście umiejętność obsługi narzędzi projektowych jest niezbędna każdemu projektantowi. Projekt architektoniczny może zawierać zarówno podstawowe element, ale warto dodać do niego również szczegóły w postaci koloru ścian, czy rozmieszczenia mebli. Pomoże to zarówno inwestorowi, ale też kierownikowi budowy w lepszym rozeznaniu się z zamierzeniami architekta. Projekt architektoniczny może być oczywiście modyfikowany w ten sposób, aby dostosować wygląd budynku do oczekiwań klienta.