Cegły ręcznie formowane – do wyboru, do koloru

 

Coraz bardziej popularnym produktem na rynku budowlanym jest cegła ręcznie formowana. Jej kolebką jest Holandia, ale na rynku mamy już także wielu rodzimych producentów. Kupując cegły ręcznie formowane np. w https://sklep.auroks.pl/cegla-recznie-formowana , mamy gwarancję jakości.

 

 

Cegła ręcznie formowana w parku na ścianach tunelu.1356234(9)

Cegła ręcznie formowana w parku.

 

 

Współcześnie oferta materiałów budowlanych jest tak duża, że powtarzalność projektów mogłaby właściwie nie występować. Są jednak tacy, którzy chętnie powtórzą „u siebie” coś, co spodobało im się „u kogoś”. Osobiście się dziwie, bo lubię być oryginalna, ale w końcu nie każdy jest artystą i potrafi tworzyć. Są tacy, którzy potrzebują się podaj oprzeć na jakimś projekcie. Cegła ręcznie formowana znajduje tutaj podatny grunt, bowiem w odróżnieniu od cegły maszynowej występuje w różnych kolorach. I już np. kominek widziany u sąsiadów, w naszym domu może powstać z cegły ręcznie formowanej innego choćby odcieniu.

 

 

Cegły ręcznie formowane występują w szerokiej gamie kolorów, ponieważ powstają z odmiennych surowców, aniżeli cegły maszynowe. Budulcem cegły ręcznie formowanej są gliny rzeczne, ze względu na swoje większe właściwości plastyczne. Glina mieszana jest z różnymi wysokiego gatunku pisakami, które determinują ostatecznie kolor cegły.